Iako je leto zvanično počelo danas, visoke temperature i topli dani već su primorali mnoge građane da potraže osveženje u blizini vode. Otvoreni bazeni u Novom Sadu rade punim kapacitetom, a sa početkom letnjih meseci i raspusta očekuje se i povećan broj posetilaca. Ove godine, bazeni su se pripremili za sezonu sa raznovrsnim sadržajima i uslugama, a reporterka Euronews Srbija je istražila šta sve nude novosadski bazeni.
U okviru kompleksa otvorenih bazena Sportskog centra „Sajmište“, razgovarala je sa Slobodankom Brankov, portparolkom SPENS-a. Brankov je naglasila da su svi sugrađani pozvani da posete bazene i iskoriste letnju sezonu za osveženje i rekreaciju. „Postoji otvoreni bazen na SPENS-u, ali od pre godinu dana imamo i jedan od najlepših bazena u Srbiji – novi otvoreni bazen Sportskog centra Futog, koji se nalazi u neposrednoj blizini Novog Sada“, izjavila je Brankov.
Ona je takođe istakla da bazeni obezbeđuju kvalitetnu i zdravstveno ispravnu vodu, o kojoj se brinu tehničke službe u saradnji sa Institutom za javno zdravlje Vojvodine, jednim od ključnih partnera. „Svaki dan se vrše analize i kontrole kvaliteta vode kako bi naši posetioci bili potpuno sigurni da su u zdravom okruženju“, dodala je Brankov.
Osim kvalitetne vode, Brankov je naglasila da bazeni nude i sve druge uslove za prijatan boravak. Svi prateći sadržaji, uključujući pristupne hodnike, tuševe i kabine, su potpuno funkcionalni kako bi posetiocima omogućili komfor i ugodan boravak. „Naš cilj je da svaki posetilac ima prijatno iskustvo i da se oseća dobrodošlo“, rekla je Brankov.
U Novom Sadu, otvoreni bazeni pružaju raznolike mogućnosti za uživanje u letu. Pored klasičnog plivanja, posetioci mogu uživati i u raznim drugim aktivnostima kao što su vaterpolo, škola plivanja, kao i različiti sportski programi. Ove aktivnosti doprinose promociji zdravog načina života i fizičke aktivnosti među građanima, posebno među decom koja su na raspustu.
Kako bi se dodatno obogatio sadržaj, planirane su i razne manifestacije i događaji tokom letnje sezone. Organizatori su najavili tematske večeri, koncerte, kao i takmičenja koja će privući posetioce svih uzrasta. „Želimo da naši bazeni postanu mesto okupljanja i zabave za celu porodicu“, naglasila je Brankov.
S obzirom na to da se očekuje porast broja posetilaca, bazeni su unapredili i svoje usluge. Uvedeni su novi sadržaji, kao što su ležaljke i suncobrani, kao i dodatne opcije za užinu i osveženje na samom kompleksu. „Naša ideja je da posetioci mogu da se opuste i uživaju u letu bez brige o svakodnevnim obavezama“, rekla je Brankov.
Sve u svemu, otvoreni bazeni u Novom Sadu spremni su za letnju sezonu i pozivaju sve građane da dođu i uživaju u svim sadržajima koje nude. Sa kvalitetnom vodom, raznovrsnim sadržajima i udobnošću koju pružaju, ovi bazeni obećavaju nezaboravne trenutke tokom letnjih meseci.
Dok se leto zahuktava, bazeni će biti centar okupljanja za sve one koji žele da se osveže i uživaju u sunčanim danima. Sa svim pripremama koje su u toku, očekuje se da će poseta bazenima biti veća nego ikada, što će dodatno doprineti letnjem duhu i atmosferi u Novom Sadu.




