Najbolja ženska odbojkaška reprezentacija Srbije završila je drugi turnir Lige nacija na Filipinima porazom od Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 1:3 (22:25, 25:18, 16:25, 20:25). Iako je utakmica završila neuspehom, srpske odbojkašice su pružile dobar otpor američkom timu, koji je u ovoj sezoni zabeležio samo jedan poraz.
Srbija je imala priliku da iznenadi rivala u prvom setu, kada je imala prednost od četiri poena (19:15). Međutim, nisu uspele da zadrže prednost, jer su dozvolile Amerikankama da naprave niz poena, što ih je koštalo gubitka prvog seta. U drugom setu je srpski tim popravio igru i preuzeo kontrolu, pobegavši na 20:14, čime su postavili temelje za izjednačenje u meču.
Nakon izjednačujuće pobede u drugom setu, očekivalo se da će srpske odbojkašice nastaviti sa dobrom igrom, ali su se u trećem setu suočile s dominacijom Amerikanki. Njihovo iskustvo i viši kvalitet igre došli su do izražaja, dok je našoj ekipi nedostajalo nekoliko ključnih igračica, uključujući Tijanu Bošković i Maju Ognjenović, koje su izostale iz utakmice. Njihovo prisustvo se očekuje tokom preostalog turnira u Beogradu sledećeg meseca, što bi moglo značajno poboljšati performanse tima.
U četvrtom setu, Srbija je pokušala da odloži poraz i pružila je jak otpor, čak je došla do nekoliko izjednačenja. Međutim, nakon što su Amerikanke povele sa 14:12, srpske igračice su počele da gube momentum, a na kraju su propustile priliku da iskoriste dve meč lopte koje su im se ukazale.
Rivalstvo između Srbije i Sjedinjenih Američkih Država u odbojci je poznato, a ovaj meč je bio još jedan dokaz toga. Iako je završnica bila teška, srpske odbojkašice su pokazale borbenost i sposobnost da se nose sa jednim od najboljih timova na svetu. Trener Hena Kurtagić je izrazio zadovoljstvo načinom na koji su se devojke borile, ali je istakao i potrebu za dodatnim radom kako bi se poboljšali rezultati u budućnosti.
Ovaj meč je deo šireg konteksta Lige nacija, gde se timovi takmiče za mesto na svetskoj sceni. Srbija je nakon ovog poraza zabeležila skor od 2 pobede i 6 poraza, dok su Amerikanke nastavile svoj put ka vrhu sa 7 pobeda i jednim porazom u ovom takmičenju.
U narednim utakmicama, srpske odbojkašice će morati da se fokusiraju na poboljšanje igre u ključnim trenucima, kao i na zadržavanje koncentracije tokom celog meča. Do kraja turnira ostaje još mnogo da se odigra, a svaka utakmica će biti prilika za učenje i napredovanje.
Očekivanja su velika, a s dolaskom povređenih igračica, Srbija bi mogla da se vrati jača nego ikada. S obzirom na bogatu tradiciju srpske odbojke i prethodne uspehe, navijači se nadaju da će reprezentacija pronaći način da se izbori za bolji plasman u preostalim mečevima i na kraju se vrati na put pobeda.




