Željko Obradović, jedan od najuspešnijih trenera u istoriji evropske košarke, brzo je sklopio dogovor sa Panatinaikosom i potpisao trogodišnji ugovor. Ova vest je odjeknula širom Evrope, a Obradović se odmah obratio medijima u Atini. Na konferenciji za novinare, pored njega je bio i kontroverzni vlasnik kluba, Dimitris Janakopulos, koji je istakao važnost ovog dana za Panatinaikos.
Janakopulos je na početku svoje izjave naglasio da je cilj kluba postati ne samo najveći, već i nešto mnogo više od toga, a zatim je poželeo dobrodošlicu Obradoviću. „Sada želimo da pošaljemo treneru Željku Obradoviću ljubav. Dobro došao“, rekao je Janakopulos, a tribine su se ispunile navijačima koji su došli da pozdrave svog omiljenog trenera.
Obradović je zahvalio Janakopulosu na ukazanoj prilici da se vrati u klub sa kojim je postigao brojne uspehe, uključujući pet titula u Evroligi. „Hvala Dimitrisu što mi je dao šansu da ponovo budem ovde. Bio je to lak dogovor i brzo smo se razumeli“, rekao je Obradović, dodajući da nikada nije izgubio vezu sa porodicom Janakopulos i ljudima iz kluba.
Tokom konferencije, Obradović je govorio o svojim emocijama vezanim za Atinu, ističući da je svaki dolazak u ovaj grad bio poseban, bilo da je bio sa Fenerbahčeom ili Partizanom. Promocija se desila na rođendan vlasnika kluba, što je dodatno obeležilo ovaj trenutak. „Srećan rođendan, Dimitris“, poručio je Obradović, a Janakopulos je uzvratio da je ovo istorijski dan za Panatinaikos.
Obradović je naglasio da je motivacija ključna u životu svakog čoveka, a posebno u njegovoj trenerskoj karijeri. Govorio je o renoviranoj dvorani i o tome kako je u njemu još uvek prisutna strast za treniranjem. „Prošlost je lepa, ali moramo živeti u sadašnjosti i budućnosti. Važno je da svi razumeju šta predstavlja ovaj klub“, dodao je srpski stručnjak.
Na pitanje kada je doneo odluku o povratku u Grčku, Obradović je rekao da je dogovor postignut pre dva dana, ali da se o povratku razmišljalo duže vreme. „Verujem da je bilo potrebno da poštujem sebe, naravno. Razgovarali smo direktno i evo nas ovde“, objasnio je.
Obradović je takođe govorio o igračima iz aktuelnog rostera, naglašavajući da već poznaje Kostasa Slukasa iz vremena provedenog u Fenerbahčeu, dok se još nije sastao sa Matijasom Lesorom. „Planiram da se vidim sa svim igračima sa kojima budem mogao. Kosta me zna, a i ja znam njega“, rekao je.
U svojoj izjavi, Obradović je istakao da Panatinaikos ne sme živeti od slavne prošlosti, već mora nastaviti da funkcioniše kao porodica. „Sve smo radili kao porodica i tako moramo da radimo i sada. Mogu samo da obećam da ću misliti isključivo o ovom klubu i o poslu koji volim“, naglasio je.
Na kraju, Obradović je govorio o svojim osećanjima prema klubu Partizan, gde je takođe imao uspešnu karijeru. „Ja sam bio trener Partizana i bio sam jako srećan tamo. U novembru sam doneo tešku odluku, zaista tešku“, rekao je, ali je naglasio da se sada fokusira na Panatinaikos.
Željko Obradović se vratio u Atinu sa jasnim ciljem: da ponovo učini Panatinaikos jednim od najboljih klubova u Evropi. Sa velikim očekivanjima i podrškom navijača, Obradović je spreman da započne novu eru u klubu, dok je Janakopulos naglasio značaj ovog trenutka za sve članove kluba. „Moramo da budemo zajedno, da damo sve. Loši dani se dešavaju, ali ovaj klub uvek želi da bude najbolji“, završio je Obradović.



