Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević izjavio je danas da je, zahvaljujući narodu Srbije, uspešno sačuvana država, a da je sada vreme da oni koji su je rušili dobiju odgovor na izborima. U obraćanju građanima Laćarka, u opštini Sremska Mitrovica, Vučević je pozvao sve da dođu na skup 27. juna u Beogradu, ističući da je to predvidovdansko sabranje koje treba da dovede do dogovora o budućim planovima.
Vučević se zahvalio okupljenim građanima, naglašavajući prisustvo ne samo Sremaca, već i Srba iz Republike Srpske i drugih delova Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Crne Gore. „Da nije bilo vas, ne bismo sačuvali državu“, rekao je Vučević, naglašavajući da je velika sila pokušala da sruši sve što su zajednički stvorili. On je istakao da je, zahvaljujući narodu Srbije, zemlja ostala na nogama, iako su se suočili sa brojnim izazovima.
U svom govoru, Vučević se osvrnuo na dela svojih političkih protivnika, koji su, kako je istakao, izbacili đake iz škola, posvađali roditelje, i zabranili studentima da se školuju i zapošljavaju. „Mislili su da imaju pravo da određuju sudbinu drugih, a sada je vreme da dobiju odgovor na izborima – mirnim putem, olovkom i hartijom“, rekao je Vučević, dodajući da nasilje i protesti ne rešavaju probleme građana.
Osim toga, govorio je i o mržnji koju su politički protivnici iskazali prema više od milion ljudi koji su mirno stajali da celivaju pojas Presvete Bogorodice. „Ne može da ne izađe ta mržnja prema svemu što je nacionalno i narodno“, rekao je Vučević, ukazujući na napade na Srpsku pravoslavnu crkvu i vođe države. On je istakao da su neki političari optuživali narod za genocid i da su se javljali sa sličnim porukama koje nisu utemeljene.
Govoreći o skupu 27. juna u Beogradu, Vučević je naglasio da to nije običan skup. „To mora biti skup dostojanstva, prkosa i sloge“, rekao je on, dodajući da je to prilika da se dogovore budući koraci. „Vidimo se u Beogradu za šest dana“, poručio je Vučević, naglašavajući važnost okupljanja za sve ljude u Srbiji, posebno u Sremu i Vojvodini.
Predsednik SNS je takođe uputio poruku predsedniku Republike Srbije, ističući da Srem ostaje u Srbiji, a Vojvodina je neotuđivi deo zemlje. „Nema igre sa tim“, poručio je on, dodajući da će ostati u Srbiji zbog budućnosti svoje dece i unuka. „Svi za Beograd 27. Vidimo se“, zaključio je Vučević.
Ovaj skup je najavljen kao prilika za okupljanje svih onih koji žele da doprinesu boljoj budućnosti Srbije, a Vučević je pozvao sve građane da se uključe i da izraze svoje stavove. On je istakao da je važno da se svi zajedno bore za očuvanje nacionalnog identiteta i dostojanstva naroda. U ovom trenutku, kada se približavaju izbori, Vučević veruje da će narod Srbije imati priliku da iskaže svoje mišljenje o onome što se dešava u zemlji.
U svetlu trenutne političke situacije, Vučevićova poruka o jedinstvu i prkosu dolazi kao poziv na akciju za sve one koji se osećaju ugroženo ili marginalizovano. Njegov poziv na okupljanje u Beogradu može se smatrati i signalom da SNS planira da mobilizuje svoje pristalice uoči predstojećih izbora, očekujući da će to dovesti do jačanja njihove pozicije u političkom spektru Srbije.
U svetlu svih ovih dešavanja, Vučević nastavlja da naglašava važnost zajedništva i borbe za prava i interese naroda, pozivajući sve građane da se aktivno uključe u proces donošenja odluka koje će oblikovati budućnost Srbije.




