„E-Play“ na letnoj turneji

·

·

Leto za alternativni rok bend „E-Play“ počinje radno, nakon objavljivanja njihovog albuma „Diši duboko“, kojim nastavljaju promociju novih pesama u regionu. Očekuje ih niz koncerata i nastupa na festivalima.

Govoreći o novom albumu, osnivačica i pevačica benda „E-Play“ i PR „Nisomnija festivala“ koji se održava ovog vikenda, Maja Cvetković, ističe da je album izašao prošle godine, 5. februara, i da su od tada na svojevrsnoj turneji po Srbiji, jer svakog vikenda nastupaju negde.

„Publika je to zaista lepo prihvatila. Ono što se posebno izdvojilo jeste pesma ‘Diši duboko’, pre svega zbog teksta“, rekla je Cvetković.

Bend „E-Play“, poznat po svom specifičnom zvuku koji kombinuje elemente rock muzike i alternativnog zvuka, nastavlja sa radom i tokom letnjih meseci. Njihova predanost muzici i publici jasno se vidi kroz brojne nastupe koji su planirani za naredni period.

U razgovoru sa Maju Cvetković, naglašava se koliko je bitno da bend ostane u kontaktu sa svojom publikom. „Svaki koncert nam pruža priliku da se povežemo sa ljudima i da im prenesemo energiju naše muzike. Osećamo se privilegovanim što imamo priliku da sviramo pred divnom publikom“, dodaje Cvetković.

Osim koncerata, bend se priprema i za nastup na festivalu „Nisomnija“, koji će se održati tokom ovog vikenda. Festival je poznat po okupljanju alternativnih bendova i umetnika, a „E-Play“ će imati priliku da predstavi svoj rad široj publici. „Ovo je odlična prilika da se povežemo sa drugim muzičarima i da razmenimo iskustva“, naglašava Cvetković.

Pesma „Diši duboko“ postala je hit među fanovima, a njen tekst, koji se bavi temama lične slobode i unutrašnjeg mira, posebno je odjeknuo kod publike. „Verujem da su se mnogi prepoznali u toj pesmi, jer nosi poruku o tome kako je važno pronaći svoj unutrašnji mir u svetu punom stresa“, dodaje Cvetković.

Bend „E-Play“ je poznat po tome što se ne boji da istražuje nove zvukove i stilove, a njihov poslednji album je dokaz te kreativne slobode. „Svaki album je za nas izazov i prilika da se razvijamo kao umetnici. Osećamo potrebu da eksperimentišemo i da se prilagođavamo novim trendovima, ali uvek ostajemo verni svom zvuku“, objašnjava Cvetković.

Tokom letnjih meseci, bend planira da nastavi sa promocijom svog albuma i da se predstavi publici na raznim festivalima širom regiona. „Nadamo se da će nas ljudi primetiti i da ćemo im pružiti nezaboravne trenutke tokom naših nastupa“, ističe Cvetković.

Osim muzičkog dela, bend se takođe bavi i promocijom lokalnih umetnika i stvaralaca. „Smatramo da je važno dati prostor mladim talentima i omogućiti im da se predstave. Uvek smo otvoreni za saradnje i zajedničke projekte“, kaže Cvetković.

Kao bend koji se oslanja na autorsku muziku, „E-Play“ takođe podstiče svoje obožavaoce da istražuju nove žanrove i umetnike. „Želimo da inspirišemo ljude da traže nove zvukove i da budu otvoreni za različite muzičke pravce“, zaključuje Cvetković.

U narednim mesecima, „E-Play“ će nastaviti da širi svoju muziku i poruke koje stoje iza njih. Njihova posvećenost muzici i umetnosti ostaje snažna, a publika može očekivati još mnogo uzbudljivih trenutaka tokom letnje sezone.

Stefan Đorđević

Ne propustite i ove vesti