Ministar finansija Siniša Mali je u nedavnom podkastu „Telcast“ komentarisao spekulacije o mogućoj ponovnoj kandidaturi za gradonačelnika Beograda. U razgovoru je naglasio da je to još uvek tema o kojoj se raspravlja i da konačnu odluku treba da donesu građani.
Na pitanje da li razmišlja o povratku na poziciju gradonačelnika, Mali je istakao da je to još uvek samo spekulacija. „Ja to nisam pročitao, da budem iskren, ali neka bude i špekulacija. Dug je put do tada. Treba i građani prvo da kažu“, rekao je on. Ova izjava dolazi u trenutku kada se u javnosti sve više raspravlja o političkim budućnostima pojedinih ličnosti, uključujući i njega.
Siniša Mali je takođe naglasio svoju posvećenost timu i kolegama. „Ja sam timski igrač, ne zavisi samo od mene. Ako mene pitate, ja bih najradije u penziju. Dosta sam dao svojoj državi posle 14 godina ovakvog intenzivnog rada, izazova, problema, rešavanja i svega ostalog. Ali dosta toga ne zavisi samo od mene“, rekao je Mali. Ovaj komentar ukazuje na njegovo umorno stanje nakon dugog perioda službe i rada u javnoj administraciji.
Tokom razgovora, Mali je govorio i o različitim izazovima s kojima se suočava Srbija, posebno u domenu ekonomije. On je podvukao važnost stabilnosti i kontinuiranog razvoja zemlje, ističući da su ekonomski pokazatelji u poslednjim godinama bili pozitivni, ali da je potrebno raditi na daljem unapređenju uslova za život građana.
Mali je takođe osvrnuo na trenutnu ekonomsku situaciju u zemlji, naglašavajući da je važno zadržati fokus na reformama koje bi poboljšale životni standard građana. „Naša ekonomija se oporavlja, ali to nije dovoljno. Moramo da nastavimo sa reformama i da se borimo protiv svih izazova koji su pred nama“, dodao je on.
Ovo nije prvi put da se spekuliše o političkoj budućnosti Siniše Malog. Prethodnih godina, njegova ime se često pominjalo u kontekstu različitih političkih funkcija. Međutim, on se uvek trudio da naglasi da su konačne odluke na građanima i da će oni presuditi o tome ko će ih voditi.
U podkastu su takođe razmatrane teme vezane za lokalne izbore i predstojeće političke izazove. Mali je izrazio uverenje da će građani izabrati kandidate koji su najbolji za Beograd i da će oni imati priliku da se dokažu u predstojećim izborima.
Građani Beograda su već dugi niz godina svedoci različitih političkih promena, a mnogi od njih se nadaju stabilnosti i kontinuitetu u vođenju grada. U tom kontekstu, povratak nekoga poput Siniše Malog na mesto gradonačelnika može biti tema koja će izazvati različite reakcije među stanovnicima glavnog grada.
Na kraju, Siniša Mali je pozvao sve građane da se aktivno uključe u politički proces i da daju svoje mišljenje o važnim pitanjima koja se tiču Beograda i Srbije u celini. „Važno je da građani budu uključeni u procese donošenja odluka i da znaju da je svaka njihova reč važna“, zaključio je ministar.
Ceo intervju sa Sinišom Malim može se pogledati u video prilogu, gde su obuhvaćena dodatna pitanja i odgovori koja se tiču trenutne političke situacije, ekonomskih izazova i budućih planova.




