Nikola Jokić pričao za medije u Srbiji posle puno godina

·

·

Nikola Jokić, iz poznatih razloga, godinama je izbegavao komunikaciju sa srpskim medijima tokom boravka u domovini, ali je danas, kao novi – istina privremeni – kapiten košarkaške reprezentacije Srbije, stao pred domaću „sedmu silu“. U ovom neobičnom trenutku, Jokić je razgovarao o raznim aktuelnim temama, kao i o događajima iz bliske prošlosti.

Jokić je izrazio čast što je imenovan za kapitena, iako smatra da možda još nije zaslužio tu ulogu jer su mnogi veći igrači nosili kapitensku traku pre njega. „Trener mi je to poklonio, ali ću se truditi da to nosim sa dostojanstvom i da se pokažem na terenu“, rekao je Jokić, koji je preuzeo ulogu kapitena umesto odsutnog Bogdana Bogdanovića.

Višestruki MVP NBA je takođe istakao da se osvrće na neuspeh reprezentacije na poslednjem Evropskom prvenstvu, gde je tim imao visoke ambicije, ali je doživeo poraz već u osmini finala. „Možda osećam neku grižu savesti zbog neuspeha na Evrobasketu. Želim da Srbija vrati svoje mesto u košarci i sportu“, naglasio je Jokić.

U ovom novom timu, Jokić će se susresti sa nekim igračima sa kojima nikada ranije nije igrao. „Uživam u igranju za reprezentaciju. Sa nekima sam igrao ranije, a sa nekima ću sada prvi put. Privilegija je biti ovde“, rekao je. On se nada da će tim imati podršku publike u predstojećim mečevima. „Nadamo se da ćemo igrati pred punim tribinama. Uvek je lepo igrati pred našim navijačima“, dodao je.

Jokić je takođe istakao dobar odnos sa selektorom Dušanom Alimpijevićem, rekavši da ga poznaje još od ranije i da su imali dobar kontakt tokom godina. „Znam ga drugarski, čak smo igrali jedan protiv drugog kada je bio trener, i tad je izgubio od mene“, našalio se Jokić.

Iako nije planirao veliku večeru s ostalim reprezentativcima u svom rodnom Somboru, nije isključio mogućnost da se okupe. „Svi koji su došli u Sombor su lepo ugošćeni. Ako su u okolini, neka svrate“, rekao je Jokić.

U vezi sa svojim timom Denver Nuggets, Jokić je komentarisao poraz u doigravanju NBA lige. „Ispali smo u prvoj rundi. Neki kažu da smo mogli više, ali kada te neko pobedi u plej-of seriji, ta ekipa je bolja od tebe“, rekao je.

Novinari su iskoristili priliku da ga pitaju o njegovoj retkoj poseti pozorištu, što nije uobičajeno za sportiste. „Odem nekada i u Americi u pozorište, pokušavam da živim kao sav normalan svet. Volim i uživam u tome, zanimljivo mi je sve“, otkrio je Jokić.

U ovom razgovoru, Jokić je pokazao svoju otvorenost i želju da se poveže sa domaćom publikom i timom. Njegov pristup i stav kao kapitena mogu doneti novu energiju reprezentaciji, koja se nada da će se vratiti na vrh evropskog košarkaškog sporta. Jokićev fokus na timski duh i podršku navijača može biti ključni faktor u predstojećim mečevima. Uz njegovu posvećenost i talent, Srbija ima razloga za optimizam u budućim takmičenjima.

Slobodan Vasković

Ne propustite i ove vesti