Haos na auto-putu kod Batajnice: 10 automobila ostalo bez delova (Video)

·

·

Na auto-putu Beograd – Novi Sad, u blizini Batajnice, večeras je došlo do incidenta kada je nekoliko automobila naletelo na kamionsku gumu koja se nalazila nasred kolovoza. Ovaj nesrećni događaj je izazvao velike probleme za vozače, jer je u punoj brzini oko deset automobila udarilo u gumu, što je dovelo do oštećenja vozila i delova koji su otpali tokom sudara.

Prema saznanjima iz policijskih izvora, vozači su imali poteškoća da primete gumu zbog mraka koji je vladalo na tom delu puta. Ovaj incident je izazvao paniku među vozačima, a mnogi su se našli u situaciji da nisu mogli da izbegnu sudar sa gumenim predmetom na auto-putu. Oštećenja na vozilima su bila značajna, a neki automobili su izgubili i registarske tablice tokom sudara.

Svedoci događaja su izjavili da je situacija bila izuzetno stresna, s obzirom na brzinu kojom su se vozila kretala. „U trenutku kada sam shvatio šta se dešava, bilo je prekasno da stanem ili skrenem. To je bila prava noćna mora“, rekao je jedan od vozača koji je bio učesnik incidenta.

Policija je ubrzo stigla na lice mesta kako bi obavila uviđaj i regulisala saobraćaj, koji je bio potpuno obustavljen zbog ovog incidenta. Na snimcima sa mesta događaja može se videti velika gužva, kao i vozila koja su se već sudarila. Policijski službenici su savjetovali vozače da budu oprezni i da voze sporije, posebno u uslovima smanjene vidljivosti.

Ovaj incident ponovo ukazuje na važnost održavanja puteva i signalizacije kako bi se sprečili slični slučajevi u budućnosti. Kamionska guma na putu predstavlja ozbiljan rizik za vozače, posebno na auto-putu gde se vozila kreću velikim brzinama. Stručnjaci upozoravaju da bi trebalo obratiti veću pažnju na otpale delove vozila koji mogu završiti na kolovozu, kao i na pravila odlaganja guma i drugih delova na prikladan način.

Saobraćaj je ponovo uspostavljen nakon što je policija očistila put, ali su vozači bili upozoreni da budu oprezni zbog moguće preostale opasnosti na putu. Ovaj incident je izazvao dodatne napetosti među vozačima, koji su se suočili s nepredviđenim situacijama i potencijalno ozbiljnim oštećenjima svojih vozila.

U narednim danima očekuje se da će policija sprovesti istragu o okolnostima ovog incidenta kako bi se utvrdilo kako je guma dospela na auto-put. Takođe, vozači su pozvani da prijave bilo kakve slične situacije kako bi se sprečili budući incidenti. Očigledno je da je potrebna veća pažnja na putevima, posebno u uslovima kada je vidljivost smanjena.

Ovaj incident je podsetnik svima koji koriste auto-puteve o važnosti opreza i pažljivog vožnje, kao i o potrebi za boljom infrastrukturom i pravilnim održavanjem puteva. Vozači bi trebali biti svesni mogućih opasnosti i biti spremni da reaguju u hitnim situacijama. Policija i nadležni organi će raditi na tome da se ovakvi incidenti svedu na minimum kako bi se osigurala sigurnost svih učesnika u saobraćaju.

Jelena Marković

Ne propustite i ove vesti